رمز ارز دیجیتال


تحلیل ، بررسی و اخبار روز ارز دیجیتال

بیشتر بدانید

بیت کوین چیست ؟

مراحل فرآیند استخراج بیت کوین:

Responsive image
مرحله اول :

نصب کیف پول بیت کوین

یک کیف پول نرم‌افزاری است که کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط با بلاک چین را در خود نگه می‌دارد. از این کلیدها برای ارسال و دریافت داده‌های دیجیتالی در بلاک چین و ردیابی مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود. اگر شما بخواهید بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگری را استفاده کنید حتماً به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت.

مرحله دوم :

بررسی سود آوری و تهیه دستگاه استخراج مناسب

شما می توانید از بخش ماشین حساب استخراج سایت وب سازنده ، نسبت به قیمت برق، هش ریت و میزان برق مصرفی پاور دستگاه، سود خود را محاسبه کنید. حتما مطمئن شوید که هزینه های برق را به درستی حساب می‌کنید چون سود و ضرر واقعی در این کار به مصرف برق خیلی بستگی دارد.

Responsive image
Responsive image
مرحله سوم :

اتصال دستگاه به استخر استخراج و شروع به کار استخراج

پس از تهیه دستگاه و انتخاب کیف پول بیت کوین به مهمترین قسمت آموزش یعنی شروع کار می‌رسیم. برای استخراج بیت کوین یا هر ارز دیگری باید به یک استخر استخراچ بپیوندید. استخر استخراج محل مجازی است که استخراج کنندگان در آن جمع می شوند و همه برای استخراج یک بلاک تلاش می کنند. در این روش هر ماینر یا استخراج کننده بر اساس توان پردازشی خود سود می‌برد.

ارز دیجیتال
کیف پول
قوانین و مقررات
بیت کوین
استخراج
طرز نگهداری
تشریح مفاهیم اولیه:

ارز دیجیتال
بیت کوین
کیف پول
استخراج
طرز نگهداری
قوانین و مقررات
...
ارز دیجیتال

زمانی که مفهوم ارز دیجیتال در دنیای اقتصاد معرفی شد، ارزهای مختلفی طراحی و توسعه داده شدند. اما با گذر زمان تنها تعداد کمی از آن‌ها توانستند در این میدان رقابتی سنگین جان سالم به در برده و جایگاه خود را در میان برترین ارزهای دیجیتال حفظ کنند. مهمترین ارز های موجود می توان به بیت کوین، لایت کوین، اتریوم ، ریپل اشاره کرد.مزیت ارز های دیجیتال برپایه تکنولوژی بلاک‌چین، سهولت استفاده، غیرمتمرکز بودن ، کاربرد بین المللی، کارمزد کم، امنیت بالا و شفافیت دانست.

ادامه مطلب در صفحه ارز دیجیتال
...
بیت کوین

بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 به عنوان یک نرم افزار متن باز توسط یک برنامه نویس ناشناس (یا گروهی از برنامه نویسان) تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو معرفی شد. یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می شود. چیزی که بیت کوین را از دیگر پول‌های پیش از خود متمایز می‌کند، غیر متمرکز بودن آن است. غیرمتمرکز بودن یعنی اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند به تنهایی کنترل شبکه را در دست داشته باشد و هیچ کس مالک اصلی آن نیست. هیچ بانک، موسسه، نهاد یا دولتی بیت کوین را کنترل نمی‌کند. در حقیقت کنترل بیت کوین به دست تمام کاربران آن است. علی غم این که این ارز هنوز یک ارز ناپایدار و تا حدی ناشناخته است، اما در طول 2 سال اخیر، ارزش آن بیش از ده برابر شده و قیمت بیت کوین به بالا 11000 دلار رسیده است.

ادامه مطلب در صفحه ارز دیجیتال
...
کیف پول

یک کیف پول نرم‌افزاری است که کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط با بلاک چین را در خود نگه می‌دارد. از این کلیدها برای ارسال و دریافت داده‌های دیجیتالی در بلاک چین و ردیابی مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود. اگر شما بخواهید بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی دیگری را استفاده کنید حتماً به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. میلیون نفر از مردم جهان از کیف پول‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند، اما سردرگمی های زیادی در رابطه با این کیف پول‌ها در میان جامعه ارزهای دیجیتال وجود دارد. برخلاف کیف پول‌های معمولی، کیف پول‌های دیجیتالی هیچ مقدار ارز فیزیکی را در خود جای نمی‌دهند. در واقع ارزهای دیجیتالی در هیچ کجا و به هیچ صورت فیزیکی نگه‌داری نمی‌شوند. تمام اطلاعات موجودیت آنها و تراکنش‌ها بر روی بلاک چین ذخیره می‌گردد.کیف پول انواع مختلفی دارد که از مهمترین آنها میتوان به کیف پول کاغذی، کیف پول موبایلی، کیف پول آنلاین و تحت وب وکیف پول سخت‌افزاری اشاره کرد.

ادامه مطلب در صفحه کیف پول
...
استخراج

تا چند سال پیش استخراج بیت کوین عمدتا با CPU یا همان پردازنده‌‌ها انجام می‌گرفت و سیستم‌های خانگی معمولی هم می‌توانستند به استخراج سودآور بیت کوین بپردازند. اما با گسترش شبکه بیت کوین و ماینرهای آن امروزه استخراج به صرفه بیت کوین فقط با تراشه‌های مخصوصی به نام‌ ای‌سیک (ASIC) امکان پذیر است .عوامل مهم در استخراج میزان هش ، کارامدی ، قیمت و هزینه برق می باشد. با از رده خارج شدن pc ها در زمینه ماینیگ استخراج فقط با پردازنده های خاصی که Asic ماینر نامیده میشوند ممکن است اما این به آن معنا نیست که pc ها توانایی استخراج نداشته باشند ، بلکه با توجه به گسترش و سختی شبکه استخراج در حال حاضر نیاز به pc هایی فوق العاده قدرتمند میباشد که عملا از نظر اقتصادی بصرفه نیست

ادامه مطلب در صفحه استخراج
...
طرز نگهداری

در صورت کوتاهی در سرویس و نگهداری دستگاه ماینر چه مشکلاتی پیش خواهد آمد؟
کوتاه شدن عمر دستگاه
بالارفتن هزینه برق مصرفی
کاهش میزان سرعت ماین (استخراج) دستگاه
توجه کنید که محل نگهداری دستگاه ماینر باید خنک باشد

ادامه مطلب در صفحه طرز نگهداری
...
قوانین و مقررات

بیت کوین در ایران فعلا قانونی نیست اما استفاده از بیت کوین در کشور جرم هم نیست. قوه قضاییه به عنوان عالی‌ترین نهاد قانونی کشور، پیگیری و نظارت بر اجرای قانون را بر عهده دارد. بنابر فرایند تایید قوانین و مصوبات در مجلس، قوه‌ قضاییه معمولا پس از اجرای یک قانون، بر اجرای آن نظارت می‌کند. طبق ماده ۲ قانون مجازات عمومی، «هر فعل یا ترک فعل که مطابق قانون قابل مجازات یا مستلزم اقدامات تامینی یا تربیتی باشد جرم محسوب است و هیچ امری را نمی توان جرم دانست مگر آنکه به موجب قانون برای آن مجازات یا اقدامات تامینی یا تربیتی تعیین شده باشد جرم محسوب می شود.». بنابراین به دلیل عدم وجود مجازات برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا نگهداری بیت کوین نمی‌توان این عمل را جرم دانست. با این وجود، دیگر نهادهای زیرنظر این سازمان مانند نیروی انتظامی در قبال کلاهبرداری‌های این حوزه به عنوان یک فناوری مسئولیت و اختیاراتی دارند. جدای بحث چیستی ارزهای دیجیتال، به عنوان یک فناوری، قانون می‌تواند پیگیری های لازم را تا جایی که ممکن باشد، انجام دهد.

ادامه مطلب در صفحه قوانین و مقررات

محاسبه بیت کوین

محاسبه در آمد
Responsive image
سرنوشت بیت کوین چه خواهد شد

پیش‌بینی کردن آینده کار هرکسی نیست. پیش‌بینی‌ها خیلی راحت اشتباه می‌شوند و خیلی سخت درست از کار درمی‌‌آیند. اما به هر‌حال در این مقاله می‌خواهیم پیش‌بینی کنیم. از آنجایی که داریم به ده سالگی انتشار اوراق سفید (white paper) بیت‌کوین نزدیک می‌شویم، می‌خواهم ۲۰ سال هم جلوتر بروم تا ببینیم سیر تکاملی بیت‌کوین، بلاک‌چین، آلت کوینها و تمرکززدایی به چه صورت خواهد بود. در این‌جور مقاله‌هاست که وقتی پیر شدم برای نوشتن آن حسابی احساس حماقت می‌کنم، یا اینکه به هوش و ذکاوت دوران جوانی‌ام آفرین خواهم گفت. به هر حال اهمیت چندانی ندارد،‌ بهتر است برویم سر اصل مطلب. قصد دارم کمی عمیق‌تر از این بررسی کنم که آیا بیت‌کوین نابود می‌شود یا اینکه به ارزی با قیمت ثابت به ارزش ۱ میلیون دلار تبدیل می‌شود. پیش‌بینی‌هایی را هر کسی می‌تواند انجام می‌دهد و کار محیرالعقولی نیست هم کنار می‌گذاریم. در بدبینانه ترین پیش بینی، کالوین آیر موسس شبکه بیت کوین کش، اعتقاد دارد ارزش بیت کوین در سال 2019 به صفر می رسد. دلیل این ادعای خرس وار را ظهور تکنولوژی های پیشرفته تر بیان می کند. ارز های دیجیتالی که به مراتب سریع تر کم هزینه تر و مقیاس پذیر تر از شبکه بیت کوین عمل می کنند.